Victorii ale studenţilor USARB

În data de 13 noiembrie 2021, Vadim BAJUREAN şi Mihai DRUŢĂ, studenţi ai Universitaţii de Stat „Alecu Russo” din Bălți, Facultatea de Drept și Științe Sociale, ghidaţi de antrenorul Dmitri GHERMAN, Sala de triatlon forţă, Facultatea de Științe ale Educației, Psihologie și Arte, secția de Educație fizică, au revenit cu o nouă victorie, în urma participării la a II-a ediţie a Campionatului naţional universitar la Armwrestling, organizat de Federaţia Moldovenească a Sportului Studenţesc şi a Veteranilor Sportului din RM.

Sportivul Vadim BAJUREAN, grupa DR51R, s-a clasat pe locul II în categoria de greutate 95+ kg., braţul drept. La I-a ediţie a Campionatului a ocupat locul III, braţul stâng. Menţionăm faptul că pe parcursul acestui an sportivul a adunat 5 medalii de la diferite competiţii locale şi naţionale.

Sportivul Mihai DRUŢĂ, grupa DR11R, s-a clasat pe locul III în categoria de greutate 85 kg., braţul drept.

Învingătorii competiției sportive au fost menționați cu diplome și medalii de către preşedintele FMSSVS, Veaceslav MANOLACHI.

Multă sănătate, noi victorii şi realizări de succes în acest gen de sport.